O nás

V oblasti cestovného ruchu sa pohybujeme už od roku 1991, kedy sme, ako rodinná firma, začali podnikať v hotelierstve. V jej čele vtedy stál bývalý podpredseda Národnej rady Slovenskej republiky, úspešný podnikateľ, JUDr. Viliam Veteška, ktorý sa stal v roku 1998 držiteľom Zlatého podnikateľského biatecu a v rokoch 1998 a 1999 bol Prominentom ekonomiky Slovenskej republiky.

S pôvodným zámerom vytvorenia prvej holdingovej spoločnosti cestovného ruchu bol pilierom spoločnosti Hotel WILI v Púchove, ktorý sa v roku 2004 stal Hotelom roka. Hostili sme osobnosti z celého sveta zo spoločenskej, kultúrnej, ale aj športovej oblasti. Získali sme bohaté cateringové skúsenosti v zahraničí i na Slovensku. Naše, vo svojej dobe najmodernejšie hotelové wellness centrum na Slovensku, otvárali úspešní hráči NHL Pavol Demitra, Rastislav Pavlikovský a Richard Zedník. A päť rokov sme boli domovom pre Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov.

Súčasťou holdingu sa neskôr stali spoločnosti na prenájom áut, sprievodcovských služieb, obchodu, ale aj cestovná kancelária WILI Travel, ktorá sa starala nielen o obsadzovanie vlastných hotelových kapacít, ale organizovala pobyty zahraničných hostí na Slovensku (lyžovačky, športové sústredenia, detské tábory). Mali sme aj 2 vlastné zastúpenia v zahraničí.

Ďalším hotelom v našej sieti bol Hotel WILI v Tatranskej Lomnici (bývalý hotel Družba), ktorý v roku 2006 prešiel rozsiahlou rekonštrukciou a stal sa z neho nádherný apartmánový dom, kde 80% apartmánov vlastnia súkromné osoby a naša spoločnosť prenajíma zvyšných 20%, ako WILI TATRY apartmány.

Vďaka tomu, že nás to vždy tiahlo do prírody, v roku 1999 vznikol nápad postaviť a prevádzkovať chaty v nádhernom prostredí Veľkej Fatry, v Liptovských Revúcach. Tie sú, dnes už ako WILI HUNTER chaty, veľmi obľúbené a často navštevované našimi hosťami.

V rovnakom roku ako sme previedli Hotel WILI v Púchove inej spoločnosti (2010), sa súčasťou našej holdingovej spoločnosti stala vila WILI ROYAL v Belušských Slatinách, ktorú sme si do tej doby prenajímali. Tenisový kurt (v dnešnej dobe multifunkčné ihrisko) pôvodne otváral slovenský olympionik Miloš Mečíř, spolu s ďalšími úspešnými slovenskými tenistami.

Začiatkom roka 2018 sa turizmové aktivity spoločnosti (prenájom apartmánov WILI TATRY a chát WILI HUNTER) pretransferovali na spoločnosť WILI SLOVAKIA s.r.o. Náplňou tejto spoločnosti je aj prenájom kancelárskych priestorov v budove v Púchove a správcovské služby v Tatranskej Lomnici. Sídlo spoločnosti WILI SLOVAKIA s.r.o. je v súčasnej dobe v Púchove.


Sledujte nás aj na