Tatranská Lomnica očami blogerky

08. 11. 2019
Autor Alexandra Kováčová, crazysexyfuntraveler.com

V októbri v našich Apartmánoch Wili Tatry na pár dní pobudla aj blogerka Alexandra. Alex nám prezradila, že sa veľmi rada vracia do Tatranskej Lomnice už od detstva. Spájajú ju s touto tatranskou obcou totiž vtipné spomienky na výlety s rodičmi. Avšak až teraz v dospelosti po viacerých návštevách si uvedomuje, aké je to vskutku jedinečné miesto a dozvedá sa viac o jeho histórii.

Vedeli ste, že Tatranská Lomnica bola založená v roku 1892 a s celou osadou vznikol aj Lomnický park ako súčasť prvých štátnych kúpeľov v Tatrách? Áno, prvé tatranské kúpele vznikli práve v tejto malebnej oblasti - v Tatranskej Lomnici. A niet sa čomu čudovať. Prekrásny výhľad na tatranské štíty, čerstvý horský vzduch a kľud vytvárali ideálne prostredie pre liečiacich sa pacientov kúpeľov.V súčasnosti tu už síce klasické kúpele nenájdete, ale stále je Lomnica dokonalým miestom na oddych. Lomnický park, ako sa nazýva park v centre Tatranskej Lomnice, je naozaj najväčším parkom tohto druhu v Tatrách. V parku nájdete aj náučný chodník Cesta stromov, kde sa počas prechádzky dozviete aké stromy rastú v Tatrách. Bližšie na sever smerom ku kostolom sa nachádza ďalší náučný chodník, a to Spevavce tatranské, ktorý Vás naopak naučí viac o 15 druhoch vtákov poletujúcich po tatranských lesoch. O každom vtáčiku sú tam zaujímavé informácie, napríklad to, čím sa živí a k tomu samozrejme i fotka ako vták vyzerá.Ako vidíte, samotné centrum Lomnice má čo ponúknuť aj zadarmo. Na prechádzky s výhľadom na Lomnický štít je to fakt perfektné miesto. Skoro z každej časti obce vidieť počas jasného dňa na Tatry. Aj keby ste nevystrčili päty z Lomnice, nevadilo by to. Každý mi dá za pravdu, že na takýto výhľad s Tatrami v pozadí sa dá až príliš ľahko zvyknúť. A k tomu si na večer rezervovať náš privátny wellness vo Wili Tatry a o program je postarané. Teda v tom prípade, že si naozaj chcete iba oddýchnuť alebo počasie nie je nič moc, aby ste sa vybrali do hôr.Ale je tu aj druhá možnosť. Relaxovať vo wellness budete až večer, ale počas dňa chcete spoznať aspoň čo to z okolia. Bohužiaľ, väčšina turistov si myslí, že v Lomnici je jedinou možnou aktivitou lanovka. Omyl. Lomnica ponúka oveľa viac možností, aj pre rodinky s deťmi, aj jednoduché túry pre menej zdatných solo cestovateľov či páriky.

Ak však nie ste šikovní horolezci, alebo sa nepodarilo dostať sa na lanovku či už kvôli nepriaznivému počasiu alebo príliš veľkým davom turistov, nezúfajte. Priamo z Tatranskej Lomnice máte možnosť podniknúť niekoľko zaujímavých prechádzok do okolitých obcí alebo lesa. Na výber je toho vcelku veľa: napríklad Studený potok v Tatranskej Lesnej, prechádzka lesíkom do Starej Lesnej, originálny náučný chodník Pramenisko či turistika v neďalekých Belianskych Tatrách. Populárna je napríklad túra na chatu Plesnivec, ktorá sa začína v Tatranskej Kotline. Z Tatranskej Lomnice je možné dostať sa do Tatranskej Kotliny pešo, autom, autobusom; ale tí dobrodružnejší môžu skúsiť aj stopom.Viac o tom, čo robiť v okolí Tatranskej Lomnice, kde sa dobre najesť, na aké ľahké túry ísť či kde si dopriať thajské masáže sa dočítate priamo v podrobnom článku, ktorý napísala Alexandra na jej blogu Crazy sexy fun traveler.

Sledujte nás aj na