Boli sme sa pozrieť v kontaktnom WILDPARKu vo Veľkej Lomnici.

12. 06. 2018
Autor Denisa Vetešková

Z apartmánov WILI TATRY v Tatranskej Lomnici je WILDPARK vzdialený len asi 10 minút autom. Nájsť ho priamo vo Veľkej Lomnici je síce trochu komplikovanejšie, keďže je "zašitý" v obci, ale značenie je celkom dobré a aj bežná navigácia ho vie bez problémov vyhľadať.

Keď prídete na miesto, ani Vám nenapadne, že v dome a jeho záhrade by mohli byť tigre, opice a hady. Dobre sa oboznámte s návštevným poriadkom a dodržiavajte ho, lebo toto sú naozaj divé zvery. Po našich malých chalanoch veru mačkovité šelmy všelijako zazerali. "Našťastie" vtedy pršalo, a tak sme sa vonku veľmi dlho nezdržali.

Zato vovnútri, vo veľkej obývačke s obrovským kozubom, bolo lákadiel neúrekom. Ryby, pavúky, jašterice, hady… Jednu veľkú korytnačku náš sprievodca vybral z akvária, sadol si s nôu na zem, deti si posadali okolo neho a 20 minútová debata mohla začať. Deti sa jej mohli dotýkať, pýtať sa na všetko. Neskôr si niektoré aj hada nechali omotať okolo krku.

Ale aj my, trpezliví rodičia, sme mali pohodu. V ďalšej miestnosti, kaviarni, nám za sklom program robili bláznivé opice a my sme si mohli dať kávu, koláčik a nešoféri aj nejaký ten drink. Pár hodín sa tu úplne problémov dá stráviť.

My sa určite vrátime, lebo v peknom počasí si človek aj tigra môže pomazliť. Alebo pokecať s papagájom. Návšteva WILDPARK je ideálny program, keď sa vrátite z turistiky, alebo sa Vám akurát na žiadnu nechce ísť.

Sledujte nás aj na