Ako som objavila čaro zrúcanín

26. 06. 2015
Autor Lucia Šupková, prispievateľka do súťaže o najlepší článok o slovenských hradoch

Slovensko disponuje nádhernou prírodou, ktorú často slováci prehliadajú a vyhľadávajú skôr exotické destinácie na prežitie letnej dovolenky. Stále sa však nájdu ešte tí, ktorí radi navštívia nielen našu pýchu – Tatry v spojení s poriadnou turistikou, ale aj hrady, zámky alebo zrúcaniny, ktorých má naša krajina neúrekom. A medzi nich patrím aj ja.

Všetky vybrané pamiatky o ktoré sa chcem s Vami podeliť v tomto článku sú zrúcaniny hradov, ktoré som mala možnosť navštíviť s manželom, kamarátmi ako aj so zahraničnou návštevou.

Vršatec

Jedným zo zrúcanín, ktoré som navštívila je Vršatec. Na týchto miestach, však už nenájdeme hrad taký ako vyzeral v polovici 13.sotročia. Zachovali sa iba ruiny, keďže spustol po výbuchu pušného prachu.

Nádherný výhľad z Vršatca

Brána do hradu

Pohľad na zrúcaniny Vršatca v plnej svojej kráse


Lednica

Ďalšou zrúcaninou je hrad Lednica, ktorá patrila kedysi medzi kráľovské hrady. I keď bol niekoľko rokov hrad uzatvorený kvôli tragédiám, okolitá príroda rozhodne na kráse nestratila.

Obytné priestory hradu Lednica

Pohľad na vežu hradu Lednica


Považský hrad

Posledným hradom, ktorý sem môžem zaradiť je Považský hrad z ktorého sa zachovali múry hradu, veží ako aj opevnenie. V niektorých častiach hradu sa zachovali dokonca renesančné klenby.

Pohľad na Považský hrad

Pozostatky múrov Považského hraduOpevnenie Považského hraduSledujte nás aj na

Novinky e-mailom

Zadajte svoj e-mail a budeme Vám občas zasielať informácie o výhodných ponukách, novinkách a zaujímavostiach.